В Брезник: След 2 дни дебнене хванаха насилник в къща с деца

В Брезник: След 2 дни дебнене хванаха насилник в къща с деца

Хванаха домашния насилник, който на 27 декември преби жена си в Брезник. Сигналът за побоя е бил подаден от жертвата. Това съобщава пред Lupa.bg говорителят на полицията в Перник Венцислав Алексов.

37-годишният съпруг удрял жената с ръце и крака в областта на лицето и тялото, с което ѝ е нанесъл лека телесна повреда. След побоя мъжът се е укрил.

„Колегите 2 дни са наблюдавали мястото, където се е криел насилникът. Понеже е имало деца около него, са изчакали удобен момент да го заловят. Бил е в къщата, в която живее. Тя се споделя от няколко семейства, които са роднини“, уточни Алексов.

Побойникът и друг път е посягал на половинката си. Предполага се, че в конкретния случай причината за насилието му е ревност. Преди да посегне на жена си, двамата са били на заведение и там нещо е събудило съмненията му.

„В Перник 98 % от случаите на домашно насилие са завършили със задържане под стража и получаване на присъди. Затова жертвите не се страхуват до подават сигнали. За 2-3 дни успяваме да хванем побойниците и те да получат нужното наказание“, обясни още Алексов.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *