Двама мъже са настанени на лечение в Инфекциозното отделение на пернишката МБАЛ „Рахила Ангелова“ с лаймска болест след ухапване от кърлеж. Това сочи справката на Регионалната здравна инспекция за периода 25-31 май. Заразените са мъже от Перник. Те са на възраст 47 и 67 години.
През посочения период в болница са настанени и двама пациенти с ентероколит и 46-годишен перничанин с туберкулоза. В домашни условия пък се лекува тийнейджърка, лепнала сифилис. Тя е на 19 години от Перник.
Спад на случаите на заразени с варицела отчитат още от здравната инспекция. Новорегистрираните с шарка са 17 спрямо 25 предходната седмица. Заболелите са във възрастовите групи 1-4 г. – 11 случаи; 5-9 г. – 6 случаи.
