Четири случая на заболяването ентероколит са регистрирани в област Перник в периода 23 – 29 март. Предходната седмица в областта не е имало нито един регистриран случай на чревна инфекция, съобщават от Регионална здравна инспекция-Перник.
Заболелелите са на 2 години, 13 години, 32 години и 81 години. Случаите са регистрирани в общините Брезник и Перник.
Заболялото 2-годишно дете се лекува стационарно в специализирана болница за активно лечение по инфекциозни и паразитни болести „Професор Иван Киров“ в София, а останалите в Инфекциозно отделение на многофамилна болница за активно лечение „Рахила Ангелова“ в Перник.
Извършени са епидемиологични проучвания на всички регистрирани случаи. Предприети са необходимите противоепидемични мерки спрямо болните и контактните лица. Няма заболели от контактните.
