Бързо производство за шофиране на автомобил след употреба на алкохол е започнато от служители на РУ – Радомир. Тази нощ около 00:20 ч. в гр. Радомир бил проверен лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 40-годишна жена от радомирското с. Радибош.
При изпробването ѝ с техническо средство за алкохол е отчетен положителен резултат – 1,88 промила в издишания въздух. Жената дала кръвна проба за химичен анализ и е задържана за срок до 24 ч. по Закона за МВР.
Заедно с нея е задържан и 46-годишният ѝ приятел, който е бил в автомобила и се е държал грубо и предизвикателно спрямо органите на реда. Работата продължава под надзора на прокуратурата.
