Перничани изригнаха срещу високите сметки за ток за първия месец от новата година. Оказва се, че за жилище от 60 кв.м жена от града е платила за декември 45,91 лв. За януари обаче, семейството е било само 6 дни в дома си, но стойността е набъбнала серизно – 28,45 евро.
„Вероятно има ,,тихо“ поскъпване! Как е възможно за имот който е обитаван 6 дни ,да има сметка ,почти двойно отколкото през декември месец. За декември месец 45.91 лв.а за януари 28,45евро(в апартамента работи само хладилник и е обитаван 6 дни през отчетния период)“ , пише Ралица.
По сметките се вижда, че за 6 дни семейството е използвало повече ток отколкото за цял един месец.
„Нека да не ни пробутват обясненията ,че било по студено и че по празниците сме имали по- голямо потребление“, пише още дамата от Перник.
За сравнение сумата за месец декември 2024 г. е била 32 лв.
Оплаквания има от много хора в града. При някои поскъпването е двойно. По-високи сметки за ток получили и етажните собствености в блоковете, пише „Мироглед“.
„За първи път плащаме над 50 евро за месеца, а потреблението ни е същото. До сега сметката ни винаги е била под 100 лв.“, обясни касиер на висок блок.
Жена от пернишкото село Дивотино пък получила 28 евро за ток, при положение, че се отоплява на печка с дърва. За сравнение, миналият месец сметката ѝ била 21 лева.
