„Тихо поскъпване“: И в Перник изпищяхме от високи сметки за ток за януари

„Тихо поскъпване“: И в Перник изпищяхме от високи сметки за ток за януари

Перничани изригнаха срещу високите сметки за ток за първия месец от новата година. Оказва се, че за жилище от 60 кв.м жена от града е платила за декември 45,91 лв. За януари обаче, семейството е било само 6 дни в дома си, но стойността е набъбнала серизно – 28,45 евро.

„Вероятно има ,,тихо“ поскъпване! Как е възможно за имот който е обитаван 6 дни ,да има сметка ,почти двойно отколкото през декември месец. За декември месец 45.91 лв.а за януари 28,45евро(в апартамента работи само хладилник и е обитаван 6 дни през отчетния период)“ , пише Ралица.

По сметките се вижда, че за 6 дни семейството е използвало повече ток отколкото за цял един месец.

„Нека да не ни пробутват обясненията ,че било по студено и че по празниците сме имали по- голямо потребление“, пише още дамата от Перник.

За сравнение сумата за месец декември 2024 г. е била 32 лв.

Оплаквания има от много хора в града. При някои поскъпването е двойно. По-високи сметки за ток получили и етажните собствености в блоковете, пише „Мироглед“.

„За първи път плащаме над 50 евро за месеца, а потреблението ни е същото. До сега сметката ни винаги е била под 100 лв.“, обясни касиер на висок блок.

Жена от пернишкото село Дивотино пък получила 28 евро за ток, при положение, че се отоплява на печка с дърва. За сравнение, миналият месец сметката ѝ била 21 лева.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *