Скандал и побой разследват криминалисти от Районно управление-Брезник, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР-Перник.
На 12 април в районното управление е подаден сигнал, че на улица „Георги Ив. Бунджулов“ на земята лежи мъж с рана на главата.
Пристигналите на място полицейски служители установили, че малко преди сигнала е възникнал скандал пред кафе-аперитив между 19-годишен младеж от град Брезник и 45-годишен мъж от областния град. При спора между двамата по-младият ударил опонента си с ръка в областта на главата.
Последвал преглед в болнично заведение, където медиците констатирали хематом на главата и загуба на съзнание. Оставен е за лечение без опасност за живота.
Деветнадесетгодишният е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР и е образувано бързо производство, работата по което продължава под надзора на прокуратурата.
