Кандидат за зет налетял с газов пистолет в Димитровград на бъдещата си тъща снощи, тя обаче го ошамарила и му взела оръжието, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Хасково.
Драмата се раизграла в кв. „Изгрев“ в 22.45 ч. на улица „Трета“. 30-годишната родителка не давала на 14-годишната си щерка да заживее с 16-годишния си приятел. Той отишъл в дома на момичето, запасан с газов пистолет, който отмъкнал от дома на свой приятел без негово знание.
Заплашил майката с оръжието и произвел изстрел във въздуха. Ядосаната жена се сборичкала с него и му отнела пистолета, който след това предала с протокол на полицаите, дошли мигновено на мястото на инцидента.
Да пренощуват в ареста били отведени проваления жених и 38-годишен, който при сборичкването го ударил по главата. Образувано е досъдебно производство.
