Архитектурният шедьовър и символ на историческото и културна развитие на Перник днес ще бъде осветен в синя светлина.
Сградата на Минна дирекция е избрана да бъде част от Националната кампания на Държавната агенция за закрила на детето „Бъди смел, бъди добър“, която отбелязва и 36 години от приемането на Конвенцията на ООН за правата на детето.
Днес от 17:30 часа емблематичната сграда в Перник в едно с още здания из цялата страна ще светят в синьо и ще бъдат озвучени от специално създадено аудиопослание срещу насилието над и между деца.
Целта е да се насочи вниманието на обществото към необходимостта от нулева толерантност към насилието над и между деца.
