Шофьор без книжка е задържан от служители на Първо РУ. На 27 март на извънградската магистрала в района на Перник, бил проверен лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 51-годишен перничанин.
Органите на реда установили, че шофира в едногодишния срок на отнетото му по административен ред свидетелство за правоуправление. Задържан е за до 24 ч. и е образувано бързо производство.
Шофьор с близо 2 промила алкохол пък е задържан в ареста на Второ РУ. Вчера около 17:40 ч., в пернишкото с. Кладница, служители на „Пътна полиция“ проверили лек автомобил „Пежо“, управляван от 43-годишен местен жител.
При изпробването му с техническо средство за алкохол са отчетени 1,94 промила в издишания въздух. Дал е кръвна проба за химичен анализ и е задържан за до 24 ч. с полицейска мярка.
Образувано е бързо производство и работата продължава.
