Пари няма! Перничани без социални помощи, вдигат скандали в пощите

Пари няма! Перничани без социални помощи, вдигат скандали в пощите

Страшни скандали се вихрят по пощенските станции в Перник. Причината е, че хора, които трябва да получат социални помощи чрез Български пощи, не могат да си ги вземат защото няма пари.

Оказва се, че не са преведени средства от Министерството на труда и социалната политика. Затова и не се изплащат така наречените транспортни, пари има само за останалите социални помощи като детски и за военно инвалиди. За Пернишка област недостигът на средства е близо 500 000 лв.

„Карат се с нас, даже бяха хвърляли камъни по служителка, защото нямаме пари. Ние какво можем да направим“, обясняват служители на Български пощи.

Проблемът не засягал само пощата в Перник, а всички в страната. По принцип изплащането на помощите трябваше да бъде извършено между 12 и 15 декември.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *