Отмениха водния режим в Брезник, но водата – само за питейни нужди!

Отмениха водния режим в Брезник, но водата – само за питейни нужди!

Водният режим в Брезник е отменен. Това стана със заповед на кмета на общината Васил Узунов от днес – 31 март.

Решението е взето след щателен анализ на притока и разхода на вода за последните три месеца, като данните показват възможност за премахване на режима.

Въпреки това анализите продължават, а мониторингът от страна на ВиК – Перник и РЗИ – Перник остава постоянен. Продължава и работата по изготвяне на проекти и осигуряване на необходимото им финансиране за устойчиво решаване на проблема.

Остава обаче в сила заповедта за категорична забрана за използване на питейна вода за небитови нужди.

Брезник бе на режим от 18 ноември 2024 година до сега.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *