Водният режим в Брезник е отменен. Това стана със заповед на кмета на общината Васил Узунов от днес – 31 март.
Решението е взето след щателен анализ на притока и разхода на вода за последните три месеца, като данните показват възможност за премахване на режима.
Въпреки това анализите продължават, а мониторингът от страна на ВиК – Перник и РЗИ – Перник остава постоянен. Продължава и работата по изготвяне на проекти и осигуряване на необходимото им финансиране за устойчиво решаване на проблема.
Остава обаче в сила заповедта за категорична забрана за използване на питейна вода за небитови нужди.
Брезник бе на режим от 18 ноември 2024 година до сега.
