Нова тягова подстанция започва да се строи в Перник

Нова тягова подстанция започва да се строи в Перник

„Национална компания железопътна инфраструктура” започва изграждането на нова тягова подстанция в Перник. Строителството е в рамките на проект за модернизация на тягови подстанции Враца и Перник, част от основния мрежов коридор „Ориент/Източно-Средиземноморски”. Проектът се съфинансира от ЕС чрез „Механизъм за свързване на Европа”.

В присъствието на зам.-министъра на транспорта Мурад Тюрк днес бе направена първа копка на новата тягова подстанция. Тя ще захранва жп линията София- Кулата. Старата подстанция е пусната в експлоатация преди 40 години и като сграден фон и като оборудване е морално остаряла и амортизирана.

Зам.-министър Мурад Тюрк заяви, че с реализацията на проекта ще се повиши чувствително капацитетът на жп- линията. Той подчерта, че преди седмица е започнало изграждането на тягова подстанция и в Ихтиман. по думите му това е ясен знак за ускорените усилия за модернизирането на транспортния сектор.

На церемонията по първа копка в Перник присъства и Индре Венкунайте от Изпълнителната агенция за климат, инфраструктура и околна среда към Европейската комисия.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *