Задръстването по магистрала „Струма“ край Диканите е огромно заради катастрофата с влекача от този следобед. В посока Кулата и трите ленти са задръстени от коли от преди отбивката за село Боснек до отбивката за стария път по Е-79, видя наш репортер на място.
Съветваме пътуващите, особено предвид, че е и петък вечер, да не минават от Перник през магистралата, а да ползват пътя, който минава пред Батановци и Радомир. В другата посока – към София, също има задръстване, тъй като всички автомобили трябва да влязат в крайната аварийна лента, но все пак трафикът не е толкова интензивен и се минава по-бързо.

60-годишен е мъжът, пострадал при пътнотранспортното произшествие. Инцидентът е станал днес около 11,00 ч. на разклона за с. Долна Диканя, в посока Дупница.
Товарен автомобил, управляван от 44-годишен мъж от Благоевград, е загубил управление и се е ударил в средната разделителна мантинела, нанасяйки значителни щети по нея.
В последствие в камиона се е ударил лек автомобил „Ситроен“, шофиран от 60-годишен жител на Самоков, който е пътувал със своята 58-годишна съпруга. Двамата са транспортирани за преглед в МБАЛ „Рахила Ангелова“, където е установено, че мъжът е с фрактура на гръдната кост, а жената е без наранявания. Водачът на тежкотоварния автомобил не е пострадал.
И двамата шофьори са изпробвани за алкохол и наркотични вещества с техническо средство, като резултатите са отрицателни. На място се извършва оглед и е образувано досъдебно производство.
Движението в двете посоки е затруднено и се осъществява в по една лента, като се регулира от служители на „Пътна полиция“.
