Над 100 човека са потърсили помощ от Спешния кабинет на пернишката МБАЛ „Рахила Ангелова от 23 до 28 декември, съобщиха от лечебното заведение. За лечение в болницата са постъпили 94 души.
Сред пациентите има 9 с чревна непроходимост, 8 са хората получили инсулт. 7 души са настанени в кардиологията, но сред тях няма пациенти с инфаркт. 6 човека пък са били с нефрологични проблеми.
Само петима души са диагностицирани с грип, въпреки че област Перник е с най-висока заболавемост в страната. 7 човека са с пневмонии, но не всички са причинени от грип или коронавирус, уточниха от болницата. При 6 деца е поставена диагнозата бронхеолит.
„5 бебенца проплакаха в нашата болница по коледните празници. Момиченце се роди на Бъдни вечер, на втория ден на Коледа – 26 декември, проплакаха момченце и момиченце, а на 27 и 28 декември – две мъжки рожби“, уточниха от МБАЛ „Рахила Ангелова“.
