Над 100 перничани потърсиха лекарска помощ по коледните празници

Над 100 перничани потърсиха лекарска помощ по коледните празници

Над 100 човека са потърсили помощ от Спешния кабинет на пернишката МБАЛ „Рахила Ангелова от 23 до 28 декември, съобщиха от лечебното заведение. За лечение в болницата са постъпили 94 души.

Сред пациентите има 9 с чревна непроходимост, 8 са хората получили инсулт. 7 души са настанени в кардиологията, но сред тях няма пациенти с инфаркт. 6 човека пък са били с нефрологични проблеми.

Само петима души са диагностицирани с грип, въпреки че област Перник е с най-висока заболавемост в страната. 7 човека са с пневмонии, но не всички са причинени от грип или коронавирус, уточниха от болницата. При 6 деца е поставена диагнозата бронхеолит.

„5 бебенца проплакаха в нашата болница по коледните празници. Момиченце се роди на Бъдни вечер, на втория ден на Коледа – 26 декември, проплакаха момченце и момиченце, а на 27 и 28 декември – две мъжки рожби“, уточниха от МБАЛ „Рахила Ангелова“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *