Мъж и жена са пострадали при пътнотранспортно произшествие в Перник. Инцидентът е станал снощи около 22:50 ч. на кръстовището на улиците „Юрий Гагарин“ и „Освобождение“.
Лек автомобил „Ауди“, управляван от 18-годишна перничанка, движещ се в посока квартал „Изток“, при завой наляво се е сблъскал с друг лек автомобил „Ауди“, управляван от 47-годишен мъж, движещ се в посока центъра на града.
В резултат на това са пострадали двамата водачи. Жената е със счупени пръсти на долен крайник, а мъжът – с открита фрактура на глезен, хематом на главата и счупени ребра. Двамата са настанени в столично лечебно заведение. Извършен е оглед на местопроизшествието и е образувано досъдебно производство.
При причиняване на телесни повреди при ПТП по непредпазливост, съгласно Наказателен кодекс, се предвижда наказание лишаване от свобода до 3 години, а при по-тежки случаи – до 6 години, както и лишаване от право да се управлява МПС.
