Министърът на външните работи Георг Георгиев връчи официално писмото за подкрепа на кандидатурата на Перник за Европейска младежка столица 2029 г. по време на среща с млади хора в Международния младежки център. Заедно с него бе и зам.-кметът на община Перник Стефан Кръстев.
Срещата премина в открит диалог с младежите, в рамките на който бяха обсъдени ключови теми, свързани с ролята на младите хора в изграждането на по-обединена, солидарна и устойчива Европа.
Акцент беше поставен върху значението на активното гражданско участие, младежките политики и необходимостта от силен глас на младото поколение в процесите на вземане на решения.
Подкрепата на Министерството на външните работи е важен знак за националната ангажираност към кандидатурата на Перник и признание за усилията на града да се утвърди като модерен център за младежки инициативи, иновации и международно сътрудничество.
