Жител на брезнишкото село Ноевци е задържан за шофиране на автомобил след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР-Перник.
На 14 март в центъра на село Ноевци, бил проверен лек автомобил „Ауди“, управляван от 49-годишен местен жител.
Тестът му за алкохол с техническо средство се оказал положителен – 1,51 промила в издишания въздух. Мъжът е дал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за до 24 часа по Закона за МВР.
Автомобилът е иззет и е образувано бързо производство, работата по което продължава под надзора на прокуратурата.
