Звездно изпращане на абитуриентите от Випуск ‘2026 на Средно училище “Васил Левски” бе организирано в центъра на град Брезник, информира Zapadno.com. Изпращането се състоя пред сградата на народно читалище “Просвещение-1870”, където бяха подредени маси, червен килим и арки, украсени с балони. Музикалното оформление бе в ръцете на преподавателя Румен Александров.
Екипи на Районно управление-Брезник, под зоркото око на началника главен инспектор Борислав Димитров, охраняваха реда и не допускаха автомобили на площада, освен тези на абитуриентите. Гранични полицаи подкрепиха силите на брезнишката полиция.
Фотографи пък правиха професионални фотосесии на зрелостниците, като първи по червения килим минаха директорът на Средно училище “Васил Левски” Лина Симеонова и заместник-директорът на гимназията Емилия Димитрова-Свиленова.
Стотици жители на града и общината се бяха събрали около площада, за да наблюдават церемонията по изпращане.
Брезничани коментират, че отдавна не е имало толкова много завършващи абитуриенти от местната гимназия. Тази година са 32-ма. Дори е имало случаи, когато випускниците са били под 10 на брой.
