22-годишният Евгени Зафиров от Перник хвана за втори път Богоявленския кръст в езерото „Байкал“ в градския парк.
Младият мъж за трети пък се хвърля във водите на Богоявление. Преди две години той отново хваща кръста в миньорския град. Той работи в горското стопанство в Радомир.
„Включвам се в това преживяване в името на вярата и здравето, която ми дава тази вода и кръста, който лично на мен ми помага много. Господ също много ми помага във всяко едно начинание “, каза развълнуваният млад мъж.
Зафиров пожела здраве на всички перничани . „Нека сме по-сплотени, и по-добри хора“, а на младите хора пожела да са по – вярващи и да имат късмет в живота.
Евгени учи в Югозападния университет втора година със специалност „Бизнес мениджмънт и предприемачество “. В езерото в парка днес по обяд се хвърлиха 14 мъже, един от тях бе почетния гражданин на Перник Иво Танев.
Евгени получи от църковното настоятелство парична награда, а от кмета Станислав Владимиров икона на „Св. Иван Рилски“ и бутилка червено вино.
