На Велики четвъртък Дом-паметник „Георги Димитров“ в с. Ковачевци се изпълни с усмивки, настроение и вдъхновение.
С много желание и творчество деца, младежи и доброволци се включиха в боядисването и изрисуването на великденски яйца, превръщайки ги в истински малки произведения на изкуството.
Всички сътворени с обич яйца бяха дарени и раздадени в социалните институции на територията на общината – Центъра за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с деменция в с. Сирищник и Дом за възрастни „Глобъл Кеар Резиденс“ в с. Ковачевци.
„Така заедно успяхме да донесем радост, топлина и празнично настроение на възрастните хора в навечерието на Великден. Благодарим на всички участници и съорганизатори за съпричастността, ентусиазма и добрите сърца! Заедно доказахме, че когато обединяваме усилията си, можем да сътворим истинско добро.
Нека Великден донесе във всеки дом здраве, топлина и надежда.
Пожелаваме Ви споделени мигове с близките хора, вяра в доброто и много усмивки!
Нека светлината на празника озари сърцата ни и ни вдъхновява да бъдем по-добри всеки ден!“, пожелават от Община Ковачевци.
