Ръчно изработено чешма е поставена на площада в брезнишкото село Ръждавец, предаде Zapadno.com.
Инициативата е подета и реализирана от Марина Маринова и Мартин Григоров. Идеята е тя да бъде в стила със сградата на народно читалище „Ръждавец-2023“.
Изработена е за 2 седмици от щампован бетон и с лични средства на двамата инициатори. Чешмата има два чучура, като единият е поставен на по-ниско място за удобство на децата, тъй като през топлите месеци населеното място се изпълва с тях.
Чешмата е захранена от селския водопровод. Навремето там е имало чешма, която е била затворена и идеята на младите хора е била да се възстанови, поясни Мартин Григоров.
