153 години от отбелязването на обесването на Апостола на свободата Васил Левски ще бъдат отбелязани следващата седмица в градовете Брезник и Трън.
Тази година в Брезник програмата се подготвя от средно училище „Васил Левски“. Очаква се нещо изненадващо от местната гимназия. Това поясни за Zapadno.com заместник-кметът на община Брезник Мария Добревска. Репортер потърси директорът на училището в Брезник Лина Симеонова, но до момента тя не отговори, нито загатна какво да очакват брезничани за паметната годишнина.
Вероятно скоро тази информация ще бъде достъпна във Фейсбук страницата на учебното заведение – СУ „Васил Левски“ – град Брезник. Тук е важно да се отбележи, че втора година възпитаниците на гимназията и преподавателите прекрачват прага под специалния почерк на Васил Левски, изобразен над надпис над главния вход.
В Трън не са толкова загадъчни и тази година отново ще се проведе традиционното факелно шествие в центъра на града. Освен него участие в програмата ще вземе и трънчанката Жанета Соларова, която е един от двигателите на празника „Трънска оратица“.
Очаква се тя да представи рецитал. Вероятно и Общински исторически музей-Трън ще се включи в отбелязването на годишнината. Подробностите все още се уточняват. Това сподели за Zapadno.com заместник-кметът на община Трън Светлана Валериева.
