АГ-отделението в Перник с безплатни прегледи и през април

АГ-отделението в Перник с безплатни прегледи и през април

И през месец април в МБАЛ „Рахила Ангелова“ продължават профилактичните гинекологични прегледи.

Екипът на Акушеро-гинекологичното отделение съобщи, че от началото на годината над 150 перничанки са се прегледали профилактично, като при 7% от тях са били открити заболявания, изискващи последваща медицинска помощ.

Най-честите находки са кисти на яйчниците при млади жени, които идват за първи преглед, а при по-възрастните – миоми и полипи на матката.

„Профилактиката е от решаващо значение за своевременно отстраняване на проблемите и пълно възстановяване“, припомнят лекарите от отделението и апелират да посетите отделението през месец април.

Прегледите включват: вагинална ехография, видеозон, вземане на материал за цитонамазка и др.

Цената на цитонамазката е 20 лв. – при желание, се заплаща на касата на болницата.

Прегледите са от 10:30 до 13:30 часа само с предварително запазен час на телефон: 076 687 377 – всеки делничен ден от 8:00 до 12:00 часа.

В тези дни ще има и свободни консултации – екипът на отделението ще отговаря на всички въпроси от страна на бъдещи родители.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *