От началото на този месец звеното на „Автомобилна администрация“ – Перник е с нов началник. Георги Валериев Симов е преназначен от главен инспектор в отдел „Координация и мониторинг“ към Главна дирекция „Автомобилна администрация“ временно на длъжност началник областен отдел „Автомобилна администрация“ – Перник за период от едно година.
Новото назначение е от новоизбрания изпълнителен директор на изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ Бойко Рановски .
Припомняме, че Георги Симов бе началник на пернишкото звено близо година, но миналата година по същото време той бе свален от върховете на управата на ДАИ в миньорския град. Към днешна дата Симов отново се връща на бял кон в системата на ДАИ.
Симов бе на ръководния пост в средата на месец декември 2024 когато след акция на ДАИ в най-големия учебен център за подготовка на водачи в Перник той бе затворен. Причината бе, че там се е провеждало фиктивно обучение на стотици кандидати. По случая към този момент се водят дела.
Основните задачи на отдела произлизат от Закона за автомобилните превози и Закона за движение по пътищата. Те са свързани с осъществяване на контрол и регулация на обществения превоз на пътници и товари, автомобилните превози на опасни товари, техническата изправност на превозните средства, одобряването на превозни средства, придобиването на правоспособност за управление на моторни превозни средства, повишаване квалификацията на водачите, психологически подбор и други.
